TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Becheche 2008

Becheche 2008

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

12.-14.12.2008

Na Becheche se letos odjíždělo ve dvou skupinách, starší v pátek a mladší v sobotu ráno. Nakonec se to maličko zvrtlo a v určený čas čekali v pátek na Dejvické jen Zuzka a Adam. Z velkých jeli Karča a Vašek. Cesta probíhala klidně, jen v Jablonci jsme nastoupili do ne zcela správného autobusu (nebyl úplně špatný, jen končil dřív, než jsme potřebovali). V Lučanech jsme vyšlapali kopec a ubytovali se v perfektní chatě Vaškovy kolegyně. Zahrada byla plná sněhu, převlékli jsme se tedy do oteplovaček a šli se vyblbnout do sněhu. Pak jsme ještě nějakou dobu seděli u krbu a dolaďovali program.

 

 

Ráno jsme pokračovali v dolaďování, ale zároveň jsme připravovali oběd pro druhou skupinu. Ta dorazila v tomto složení: Michal, Šárka, Matěj, Dominika, Kája, Vojta, Zdenda a vedl je sám ó velký Ježek. Po obědě, kterým byla polévka, která svou hustotou připomínala spíš kaši, se vyrazilo ven na procházku. Celou výpravou se vinulo téma českých vánočních tradic, takže během procházky skupinky nacházely nejrůznější zapeklité otázky, které se slavením Vánoc souvisí. Družinky byly rozdělené takto: Michal, Vojta, Zdenda, Kája a Šárka, Dominika, Matěj a potom Kubík. Po procházce následovala soutěž o nejoriginálnější stavbu ze sněhu a pak veselá hra zvěřinec, která je ve sněhu ještě lepší než obvykle. Když už jsme byli všichni promáčení, vrátili jsme se do chaty a začali nacvičovat divadlo. Ale ne jen tak ledajaké – každá družinka měla balíček kartiček se slovy jako vysokohorská turistika, sněhulák, peroxid apod., které musela použít. Nakonec zvítězila skupinka vedená Šárkou, a to hlavně díky hereckému výkonu Kubíka. Svou troškou do mlýna přispěli i Ježek, Vašek a Kuba, kteří sehráli scénku na slova duch, bobová dráha a teď už si nepamatuji co. Po večeři (řízky a bramborový salát!!!) většina dětí očekávala nadílku, proto vypadaly docela překvapeně, když byli vyhnáni ven na veselou hru. To ale nevěděli, že po veselé hře na ně v zahradě čeká rozsvícený strom, pod ním košík s dárečky a kupa prskavek k tomu. Když skončilo rozdělování dárečků, přišly na řadu stolní hry, s kterými se končilo až v pozdních večerních hodinách.

V neděli brzo ráno Karča a Zuzka odjely, takže nemohu referovat, co se dělo dál, ale Adam tvrdil, že už se jen sáňkovalo. Pak se seběhlo z kopce na autobus a hurá zpět do Prahy.