TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Becheche 16. - 18. 12. 2016

Becheche 16. - 18. 12. 2016

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Letošní vánoční výprava nás zavedla do bývalé hospody v brdské osadě Kleštěnice. Skupinka, která jela vlakem, tj. Vašek, Karča, Háta, Julča, Rybář, Šanti a Kladívko, se sešla na Hlaváku, přestoupila v Berouně, v Hořovicích nabrala Elišku a dorazila okolo sedmé do Komárova, odkud došla pěšky až do Kleštěnice. Tam již byli Ježek, Majdalenka, Zdenda, Verunka a Daisy, kteří mezitím zatopili a přichystali spaní. Během večera dorazili ještě Šiki s Aničkou, Sára a MP3. Děti si večer poslechli pohádku a vedoucí ještě chvíli seděli v bývalém výčepu, který během výpravy sloužil jako jídelna a hlavní místo na sezení. Přidali se k nám i Mates, Michal a jejich drahé polovičky, kteří přivezli MPTrojku.

V sobotu dopoledne se uklízelo, dělalo dřevo a když přijel Brába, šli jsme na procházku k rybníku, ovšem s důkladnou zacházkou. Po cestě jsme hráli hry inspirované předvánočními svatými, podívali jsme se na bývalou štolu Barborku a nakonec dorazili zpátky do chalupy až okolo půl 4. Dali jsme si oběd a začala chlebíčková manufaktura a potom pro zájemce ručprčky – vyrábění ozdobiček z plsti. Potom přišla na řadu tradiční vánoční večeře, sekaná s bramborovým salátem. Po večeři se zpívaly koledy, a aby nás Ježíšek našel, šli jsme ještě na chvíli ven prskat prskavky. Potom přišla dlouho očekávaná nadílka. Podle počtu dárečků to vypadá, že jsme všichni byli celý rok hodní :-) Po nadílce následovala klasická hra „Nacpi se chlebíčkama a cukrovím co můžeš.“

V neděli jsme si po snídani, ke které byly už tradičně chlebíčky, sbalili a šli na procházku po okolí, během které jsme si zahráli další hry a potkali opravdu hlasitého oslíka. Po návratu jsme si dobalili, dali si zbývající chlebíčky a skupinka jedoucí vlakem vyrazila do Komárova na autobus. Přestože jsme měli na přestup jen cca 2 minuty, podařilo se nám stihnout vlak. A protože Karča neumí počítat, dorazili jsme do Prahy o hodinu dřív, než bylo v plánu :-) Naštěstí ale rodiče přišli na nádraží včas, takže žádné dítě na peróně nezůstalo a všichni se mohli spokojeně odebrat domů.