TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Hory v Rokytnici 29.1. - 1.2. 2015

Hory v Rokytnici 29.1. - 1.2. 2015

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Účastníci tradiční lyžařské výpravy se sešli v Rokytnici nad Jizerou v pátek večer. Ježek přivezl Zdendu, Majdu, Verunku a Buclinku, autobusem dorazili Zuzka, Míra, Šárka, Míša, Manka, Ráma a Šanti, Standa přivezl kromě Cipíska a Budulínka ještě Karču a jako poslední dojel Roki se Sirénou, Kubíkem, Rárou a Filipem. Večeři si přivezl každý svojí a když Karča dopovídala interaktivní pohádku, šlo se spát.

V pátek jsme posnídali domácí kynuté buchty a namazané housky a postupně odjeli auty na Paseky. Po cca třech hodinách na lyžích jsme se vrátili na polévku. Kdo chtěl, mohl jít odpoledne ven. Napřed to sice vypadalo, že bobovou dráhu budou stavět jenom Ježek, Standa a Karča, ale nakonec menší děti přece jen přišly. Blbli jsme, dokud nebyla tma a pak se šlo na večeři, ke které byly špagety s červenou omáčkou. Potom se hráli Dostihy a těsně před spaním byla zase pohádka, tentokrát ještě interaktivnější.

V sobotu jsme chtěli jít jezdit na Kamenec, ale už ráno tam bylo úplně plno, takže se jelo na Šachty. Menší zase odjeli po 3 hodinách, starší vydrželi celý den. Po návratu nás čekala čočkovka a potom pečené kuře. Děti pak hrály se Zuzkou Bang nebo s Mírou Jungle, zájemci si pak dali i Activity s Karčou. Mezitím jsme upekli buchtu. Velké děti a vedoucí pak pokračovali s Bangem, který nakonec skončil duelem statečného odpadlíka Zdendy a vítězného šerifa Standy.

Protože v neděli nám jel bus až po 4. Hodině, lyžovali jsme i dopoledne. Byli jsme zase na Pasekách. Vtipný byl odjezd první party, protože auto parkující vedle Ježka se zničehonic rozjelo a zastavilo až o nárazník. Majitel naštěstí uslyšel výzvu a pro auto si přišel, takže Ježek mohl odjet. Po návratu do chalupy jsme si sbalili, dali zelňačku a po poledňáku se začalo uklízet. První odjelo Rokiho auto, pak odešli ti, kteří jeli busem a krátce po nich i zbytek.

Výprava se vydařila, nikdo si nic neudělal a letošní bobová dráha byla vážně dobrá.