TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Becheche 12.-14.12. 2014

Becheche 12.-14.12. 2014

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Letošní Becheche se konalo na malostatku Blatiny poblíž Vrchotových Janovic. Už v pátek večer tam jeli Ježek s Čížkem, Vojtou a Zdendou, Kuba s Vaškem, Kubíkem a Julinkou a Standa s Cipískem a Budulínkem. Nechyběla ani Daisy, která vysvětlovala místní kočce jak se chovat tak důkladně, že to málem dopadlo špatně.

V sobotu dorazili z Prahy Ráma, Šanti, Lucka, David, Google, Sára, Majda a Verča. Jeli jsme z Hlaváku, naštěstí se nám podařilo nacpat se do jednoho kupéčka. V Olbramovicích jsme přestoupili a malým motoráčkem jeli do Minártic. Abychom zastávku na znamení nepřejeli, zastavili jsme vlak pro jistotu ještě o stanici dřív. Na místě nás vyzvedli Vašek a Kuba a dovedli nás na statek. Vybalili jsme si, trochu odpočinuli a vyrazili na procházku po okolí se statkářem Matoušem, paní statkářkou Martinou, koníkem a volkem Bolkem. Děti se projely na koni nebo se snažili vola donutit k pohybu. Když se všichni projeli, pokračovalo se prohlídkou pastvin s kozami a ovcemi, navštívili jsme i prase, divočáka, divoké králíky, lišku, káně a slepice, kachny a husy. Když jsme viděli, co jsme mohli, vrátili jsme se na oběd, který chystal Ježek s Kubou. Ještě před obědem odjeli Čížek s Vojtou a Zdendou, akorát na oběd ale dorazil Brabenec. Po nedlouhém poledňáku jsme vyrazili zase ven a hráli hry inspirované slavením Vánoc v cizích zemích. V Mexiku se tedy konal průvod s rovoláváním „olé!“, na Ukrajině živý Betlém a v Anglii tvoření vánočních dekorací. Když se začalo smrákat, vrátili jsme se na svačinu. Kdo chtěl, hrál Bang a ostatní chystali chlebíčky na večer. Zdobení chlebíčků se ale již tradičně zvrhlo ve vyřezávání roztodivných tvarů do sýra a stavění stožárů z párátek a oliv. K večeři byl tradiční bramborový salát se sekanou. Pak se šla hrát noční válka barev, bohužel ale zradily svítící tyčinky. Tak jsme aspoň zapálili prskavky. Po návratu jsme Ježíškovi zahráli klipy ke koledám a asi se mu to líbilo, tak nám v horní místnosti na spaní přichystal nadílku. Když jsme si rozbalili dárečky, byl čas na chlebíčky a hraní starých a nových her. Potom Ježek pověděl dětem pohádku a šlo se spát.

V neděli po snídani jsme šli na procházku, během které jsme si po dlouhé době zahráli buldoka. Po návratu jsme si sbalili a uklidili. Po obědě zbylo ještě trochu času na hry a pak jsme se se Šanti, Rámou, Luckou, Davidem a Googlem vydali na vlak domů. Zbytek lidí doladil úklid, rozloučil se s místními a také vyrazil domů.