TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Výprava do NTM

Výprava do NTM

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
V sobotu 23.11. jsme vyrazili do Národního technického muzea. Na Kulaťáku jsme se sešli s Kubou, Kubíkem, Verunkou a Matějem a před muzeem se přidali Jirka, Anička a Šiki. Napřed jsme stáli frontu na lístky a dohadovali se, jak se nakombinovat do rodin, abychom dali za vstupné co nejmíň peněz. 
Prohlídku jsme začali v části nazvané TOP SECRET, kde bylo plno vychytávek, jako třeba letištní pípací rámy, skryté kamery, detektory štěnic a hlavně plno šifer. Potom jsme si chvíli hráli se stavebnicí merkur. Po prohlídce expozice architektury a designu jsme se nasvačili a šli do části tiskařství. S Jirkou jsme se bavili tím, že jsme vytahovali z police knížky a předčítali nahlas náhodné útržky. Pan z ochranky se sice díval poněkud nechápavě, ale nezastavil nás.
Potom jsme šli úplně dolů do hutnictví a hornictví, ale do dolu jsme nešli, páč se tam platilo zvláštní vstupné. Nakonec jsme zamířili do hlavní místnosti, kde jsou mašinky, auta a letadla. To už nás ale docela bolely nohy, takže jsme letmo prošli ochozy a zamířili ven. Ještě chvíli jsme blbli v expozici televizního vysílání a pak zkoušeli vychytávky ve fotografické části, kde bylo plno interaktivních exponátů. Bylo okolo půl třetí, když jsme se s muzeem rozloučili. Kuba, Kubík, Verunka a Matěj zamířili do Dejvic, Anička a Šiki na Letnou a já s Jirkou na Vltavskou. Výprava byla skvělá a kdo nešel, udělal chybu!