TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Podzimky 26. - 30.10. 2013

Podzimky 26. - 30.10. 2013

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Letošní Podzimky se znovu konaly v naší úžasné a ještě zateplenější táborové kuchyni. Sešli jsme se v sobotu ráno na autobusáku na Florenci, a to ve složení Jirka, Mates, Šárka, Buclinka, Dalien, Šanti, Ráma, Google, Lucinka, David, Jirka, Kubík, Bety a Karča. Jeli jsme do Budějovic a potom do Trhovek. Tam jsme naložili do aut batohy, přibrali Zdendu a Sáru a vyrazili pěšky do Rychnova. Počasí bylo nádherné a dokonce jsme si udělali zastávku na dětském hřišti. V Rychnově Ježek a Brába naložili dvě auta dětí, zbytek šel ještě o kus dál. V kuchyni jsme se přivítali s Majdou a Madlou, které přijely už v pátek večer. K večeři byly švestkové knedlíky, mňam mňam. Potom děti luštily šifru, která je uvedla do programu. Ten poprvé chystali Jirka, Mates a Šárka. Večer se hráli hry a zpívalo se, protože z Velešína nás přijel navštívit Had s kytarou.

 

V neděli po snídani jsme vyrazili nahoru na Mášovnu na společnou hru se Čtveráky. Jmenovalo se to „hra něžných indiánských dívek,“ a moc nás to bavilo. Také jsme se nacpali místním perníkem :-) Po příchodu do kuchyně se ještě hrálo pár her a scénka, která děti přenesla do dob Praotce Čecha. Odpoledne po válce barev jsme si sbalili plavky a vyrazili částečně autobusem, částečně auty do Borovan do bazénu. Měli jsme ho jen pro sebe a byla to paráda. A hlavně jsme se všichni umyli. Po plavání vyrazilo vrcholové družstvo nakoupit do lehce vybraného lidlu, který byl po našem nájezdu ještě vybranější. Zbytek byl mezitím auty odlifrován zpátky do kuchyně. K večeři byla rajská, potom se hrál Bang a dračák.

V pondělí jsme vyrazili na celodeňák na Kamenec. V kuchyni zůstal Ježek s Daisy a Madla s Madlenkou, které se vracely do Prahy. Počasí nám pořád přálo a výlet se povedl, přestože to chvíli vypadalo, že Mates, Jirka a Zdenda jsou ztraceni kdesi v divočině. Naštěstí jsme se ale po cca hodině sešli. Vrátili jsme se přes Kobylák a dokonce ještě za světla, takže jsme nemuseli vytahovat z baťůžků čelovky. V čase, který zbýval do večeře, hrály děti hry a vedoucí regenerovali. K jídlu byly zapečené brambory a kuřecí polévka. Kdo neodpadl, mohl hrát dračák nebo bang.

V úterý jsme zůstali okolo boudy. Děti stavěly něco jako stroj času, aby se mohly přenést do minulosti a získat artefakt neporazitelnosti. Během poledňáku jsme s Jirkou upekli zcela improvizovanou buchtu. Potom se hráli tanky, které napřed vyhráli vedoucí, takže se pak radši rozdělili k oběma skupinkám. Karča mezitím hlídala buchtu a pak s Brábou vařila špagety k večeři. Po sváče šly děti hledat do lesa legendu o Bruncvíkovi. Po večeři se hrálo městečko Palermo a některé děti vyráběly koláže z listů. Potom nastal správný čas na závěrečku, při které se děti plížily k artefaktu. Nebylo to jednoduché, ale nakonec to zvládly. Jako zaslouženou odměnu jsme si dali buchtu, která se fakt povedla.

V noci z úterka na středu začalo pršet, takže jsme vstávali docela pozdě. K snídani byly rozpečené rohlíky a buchta, takže samé dobré věci. Potom následovalo balení a hry v boudě. K obědu byla široká nabídka polévek a porič. Pak jsme zase uklízeli a hráli městečko Palermo. Když konečně nastal čas odjezdu, vzali jsme bágly a vyrazili na zastávku. Cestovali jsme přes Trhovky do Budějovic a odtamtud do Prahy. Bus to bral přes Hlubokou a Temelín, takže jsme viděli plno zajímavých věcí a celou cestu jsme seděli. Na Roztylech jsme vrátili děti rodičům a vydali se domů.