TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Podzimky v Novohradkách 25. - 28.10. 2012

Podzimky v Novohradkách 25. - 28.10. 2012

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Letošní Podzimky se stejně jako ty loňské konaly v boudě v Leopoldově. Ve čtvrtek ráno vyrazily děti a Ježek busem do Novohradek. Cesta byla komplikovaná a plná přestupů, ale všichni ve zdraví dorazili. O něco později přijeli Šikula s Aničkou a pak Brába s Rokim, Aničkou a Karčou. Děti šly spát brzo, protože byly po cestě unavené a vedoucí ještě chvíli hráli Monopoly.

V pátek jsme vyrazili na výlet. Počasí nám moc nepřálo, proto jsme šli jen do Černého údolí, odkud jel autobus. Cestou jsme se stavili na Žofíně na čaj a polévku, což v chladném dni docela bodlo. Po návratu do boudy se děti rozdělily do dvou družinek a začaly luštit zprávu v morseovce. Díky ní se dozvěděly, že kdesi v Novohradkách je možná ukrytý maďarský zlatý poklad, který tam na konci války nechali ustupující Němci. Než ale začalo pátrání, hrálo se plno jiných her, z nichž většina se odehrávala kolem kamen. Po večeři, ke které bylo maso na mrkvi s bramborama, se hrál Bang, Monopoly a městečko Palermo.

Na sobotní dopoledne jsme si domluvili hru se Čtverákama. Byla zase zima, takže se hrály nejrůznější štafety, abychom se zahřáli, a oblíbená torpéda. Pak ale začalo pršet, takže jsme se přesunuli na marodku a hráli čtveráckou verzi Palerma. Potom jsme se vrátili do vyhřáté boudy a poobědvali čočkovou polévku a špagety. Mezitím začalo sněžit, proto se program přesunul ke kamnům. Vyráběli jsme svíčky ze včelího vosku, který si děti přinesly od včelaře a který jsem celý páteční večer rozpouštěla a čistila. K večeři byla sekaná s brkaší a potom se pokračovalo ve výrobě svíček nebo se hrál Bang. Po setmění jsme s Matějem a Brabencem využili toho, že sněží, a přibližně půl hodiny se koulovali před kuchyní.

Sněhové radovánky jsme si užívali i v neděli. Hrála se honička v chodbičkách, mrazík v chodbičkách a pak veselá hra na potravní řetězec. Během ní přišli nějací lidé a tvrdili, že vědí něco o pokladu a že je prý ukryt kdesi na Lysém vrchu. Děti se tam hned vydaly, ale našly jen dokument, ze kterého vyplynulo, že skrýš už byla objevena, ale poklad v ní nebyl. Tak jsme si aspoň zahráli sněžného buldoka a pak se utíkali ohřát a usušit do boudy. Po obědě se začalo balit a uklízet a hrál se již tradiční Bang. Na zastávce jsme potkali Čtveráky a jeli s nimi busem do Budějovic, kde jsme přestoupili a pokračovali nabitým autobusem do Prahy. Tam jsme vrátili děti a odebrali se domů.

Přestože počasí nám moc nepřálo, byla to povedená výprava. Za kamnama je totiž krásně, i když venku třeba mrzne :-)

Pár fotek najdete tady Mrkající