TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Hra v Novohradských horách 21. - 23.9. 2012

Hra v Novohradských horách 21. - 23.9. 2012

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

První výprava v novém školním roce probíhala v lehce komorním duchu. V pátek odpoledne jsme se s Matějem sešli na Dědině, kde nás nabral Ježek se Zdendou, Majdou a Daisy. V Budějovicích jsme nakoupili jídlo a kolem půl 9 jsme dorazili na Mášovnu. Po pár minutách začala noční hra světla přátelství, při které jsme se snažili co nejdřív donést hořící svíčku na kraj lesa, pak doprostřed lesa a nakonec zpátky na hájovnu. Mezitím dorazili Kuba, Kubík a Julča. Celá výprava se pak odebrala dolů do kuchyně a já jsem zůstala nahoře.

Soutěže začínaly v sobotu v devět. Utvořili jsme čtyřčlenný tým s názvem Pražáci a vrhli se do plnění úkolů. Začínalo se pískanou a mávanou morseovkou, nsledovala kimovka, terénní opičí dráha (která nám fakt nešla), poznávání kytiček, stromů a stop, házení šiškama do kýble a nakonec vaření vody o závod. Potom následoval oběd a poledňák, během kterého nám bylo naštěstí umožněno schovat se před deštěm na marodku.

Odpoledne se chodilo po stanovištích v okolí. Podařilo se nám obejít 5 stanovišť z 8, což byl myslím docela úspěch. Na stanovištích jsme trénovali odhad, házení frisbee, chytání kolíků a další vtipné aktivity. Po návratu jsme počkali na nástup a pak se co nejrychleji vydali do kuchyně, páč jsme byli slušně promoklí. V kuchyni jsme zatopili a navečeřeli se polévky a rizota. Zbytek večera jsme se váleli po lavicích ve spacácích a mysleli na nebohé spoluhráče nahoře ve stanech.

V neděli ráno jsme dorazili zbytečně brzo, takže jsme čas před začátkem strávili sezením v kuchyni a popíjením teplého čaje. Po nástupu se hrála hra v lese, při které jsme sbírali provázky a snažili se je svázat do co nejdelšího provazu. Pak se přepaloval provázek na čas. Následovala další bezprizorní hodinka, během které jsme hríli země, město a ostatní oddíly obědvali. Pak konečně nadešlo vyhlašování. Příliš jsme si nevěřili, a proto jsme byli příjemně překvapeni osmým místem z celkových 21 týmů. Dokonce jsme vyhráli knížku. Pak jsme se rozloučili a rychle vyrazili dolů do kuchyně, protože jsme měli hlad a taky bylo potřeba co nejdřív začít balit a uklízet. K obědu bylo rizoto, čínské polívky a tak nějak všechno, co ještě zbylo. Po rychlém uklidu jsme zašroubovali boudu a vyrazili domů.

Výprava byla i přes malou účast velmi příjemná, jen jsme teda poněkud nastydli :-)