TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Výprava do Novohradek 25. - 28.9. 2010

Výprava do Novohradek 25. - 28.9. 2010

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Letošní svátek sv. Václava připadl na úterý, a protože mnoho škol dalo svým žáčkům na pondělek ředitelské volno, bylo jasné, že první podzimní výpravu náležitě protáhneme. Když k tomu připočteme novou kuchyň vybudovanou během táborů, je jasné, kam výprava směřovala...

 

V sobotu ráno jsme se sešli na Hlaváku ve složení Šárka, Michal, Vojta, Buclinka, Jenda, Jitka (a psi Míša a Ajša/Dášeňka), Dalien a Karča. Vlakem jsme jeli až do Bujanova, odkud jsme měli pokračovat pěšky. Vinou turistického značení a špatných rad místních jsme překvapivě došli do Omlenic, což byla zastávka před Bujanovem. Naštěstí nám hodný pán poradil zkratku, takže jsme už bez bloudění došli k Malši a podél ní k rybníku mezi Kaplicí a Jaroměří, kde už s autem čekali Ježek a Anička, která chvíli předtím dorazila z Krumlova.

Po příjezdu do Leopoldova Ježek rozdělil úkoly, aby se nám v kuchyni bydlelo ještě lépe. Michal a Jendou tedy začali pracovat na lavici, Kuba Votruba přikrýval okna folií a holky připravovali molitany na spaní. Brzy po večeři zalezla většina lidí do spacáků, protože jsme byli přece jen unavení z cesty.

V neděli dopoledne se pokračovalo zvelebováním kuchyně a přípravou Dračáku, který byl naplánován na odpoledne. Po obědě děti vyrazily pod Aniččiným velením na procházku po okolí. Bohužel krátce potom se s námi museli rozloučit Michal, Šárka a Kuba, kteří neměli v pondělí volno. Pak konečně nastalo dlouho očekávané hraní Dračího doupěte. Navzdory nulovým zkušenostem zastávala úlohu Pána jeskyně Karča a myslím si, že celkem úspěšně (nebo aspoň neotřele a vysoce originálně).

V pondělí jsme měli v plánu výlet a počasí nám vyšlo vstříc. Šli jsme na Příbrání a potom podél Malše, na Ulrichov a skončili jsme na Baroňáku, kde jsme se zastavili na čaj a něco dobrého. Po návratu do Leopoldova se chvíli hrál lacross, z čehož byli nadšení hlavně psi. Večer byl znovu zasvěcen hrám okolo kamen.

V úterý bylo zase hnusně, proto jsme se rozhodli, že odjedeme dřív. Dopoledne se šlo na krátkou procházku a potom následovalo balení a přesun do Kaplice. I přes drobné zpoždění jsme stihli přípoj do Prahy a v pořádku dorazili na Hlavák. Tam si děti rozebrali rodiče a tím byla historicky první výprava do nové kuchyně skončena.