TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Becheche (11. – 13.12. 2009)

Becheche (11. – 13.12. 2009)

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Už podruhé se vánoční výprava konala na chalupě Vaškovy kolegyně v Lučanech nad Nisou. Stejně jako loni přijeli starší (Vašek, Karča, Zuzka, Kuba, Michal) už v pátek večer a připravovali program na nadcházející dny. Páteční večer byl zpestřen i tím, že na chalupě byly zároveň děti dotyčné kolegyně a měly s sebou supr hračku – mixák, se kterým si vyhrál zejména Kuba.

 

V sobotu nás vzbudila čerstvá snídaně z pekárny, kterou odvážně přinesl Vašek. Když přijel zbytek dětí (Ježek, Zdenda, Majda, Kajda, Dominika, Buclík, Buclinka, Šárka) , poobědvali jsme a vyrazili ven. Letošním tématem bylo slavení Vánoc na různých místech světa. Rádcové představili evropské, africké i tichomořské tradice, děti naopak lovily v paměti zvyky české. Po večeři následovalo kolečko her se stejným tématem. Předvádělo se a zpívalo dokud nenadešla dlouho očekávaná nadílka. Když jsme se dostatečně vyblbli s novými hračkami, pastelkami a dalšími věcmi, šlo se do hajan.

Nedělní dopoledne patřilo opět hrám venku. Vyzkoušeli jsme mj. Buldoka na sněhu (a prakticky dokázali, že malé dítě do takové hry nepatří) a Prince, princeznu a draka. Po obědě jsme si sbalili a vydali se na zastávku, odkud jsme dojeli do Jablonce. Tam jsme chvíli čekali na další bus a v katalogu zkoumali, kolik stojí chalupa na horách. Zjistili jsme, že hodně. Naštěstí jel brzo autobus, proto nebylo potřeba hledat další způsoby jak se v zimě zabavit a jelo se domů.