TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Aktuality Informace k táboru - 1. běh

Informace k táboru - 1. běh

Email Tisk PDF

Níže naleznete informace k prvnímu běhu tábora.

ODJEZD
Sraz: v 9:30 na Hlavním nádraží mezi vstupy do prvního patra (jezdící pásy) a výtahy na magistrálu
Na srazu bude Vašek Votruba (604370230) a bude vybírat bezinfekčnosti a případné lékařské potvrzení (originál).
Děti jedou přímým vlakem do Kaplice, kde bude u nádraží čekat objednaný autobus, který je doveze až k tábořišti.
Jídlo začneme pozdějším obědem (cca ve 14 hodin). 

ODVOZ KUFRŮ
Kufry se budou v klubovně vybírat ve středu 21. a ve čtvrtek 22.6. mezi 18:00 a 19:00. 

 

SEZNAM VĚCÍ

zelená košile (skautská, vojenská atd.) nebo zelené tričko na nástup

dobrý spacák (tenké cyklospacáky nebrat, dětem bude zima!)

deka

karimatka

třídílný ešus, lžíce, hrneček, láhev na pití (nejlépe 1 litr)

baterka + náhradní baterie

holinky, boty na výlety (kožená obuv, pohory atp.), tenisky, sandály

!pláštěnka! (nepromokavá bunda v táborových podmínkách pláštěnku nenahradí; už vůbec se místo pláštěnky nehodí šusťáková bunda; vyhněte se pláštěnce z tenkého igelitu)

nůž (podle věku dítěte)

tužky, blok

šátek (má-li dítě "rouru" na krk, dejte mu kromě ní i normální šátek)
uzlovačka (cca 2 metry provazu, např. prádelní šňůra)

kartička pojištěnce (kopie) + bezinfekčnost (předat při odjezdu)

batoh na výlety

 

oblečení: bunda, svetr, mikina, kalhoty, tepláky, kraťasy, plavky, trička, nátělníky, spodní prádlo, ponožky silné a slabé, věci na spaní, čepice proti slunci

hygienické potřeby: kartáček na zuby a pasta, mýdlo, ručníky, hřeben, krém na opalování

korespondenční lístek nebo obálka na dopis se známkou (během tábora budou ke koupi pohledy a známky)

knížka pro volný čas, hudební nástroj apod.

kapesné (doporučujeme 300 Kč)

osobní léky s vědomím táborového zdravotníka

repelent apod.

Upozorňujeme, že tábor leží v nadmořské výšce cca 800 m. na břehu potoka a že i ve velmi teplých létech mohou být noci značně studené.

Mobilní telefony budou zabaveny, bezpečně uloženy a vráceny na konci tábora. Během tábora funguje pro případ potřeby telefonní číslo +420724039855.

Následující informace jsou určeny především pro rodiče dětí, které s námi pojedou na tábor poprvé. Pokud nenajdete odpověď na to, co vás zajímá, neváhejte se ozvat. 

Lokalita: Už několik let se tábor koná u osady Leopoldov v Novohradských horách cca 200 km od Prahy. Táborem protéká potok, který je ale na jiné úrovni než stany, proto ani za velkých dešťů nehrozí, že by se vylil až k nim. V okolí jsou louky a lesy, civilizace skoro žádná. Tábor se nachází cca 800 m.n.m., takže při nepříznivém počasí může být celkem zima.

Na tábor se jede hromadnou dopravou, autobusem nebo vlakem podle toho, jak navazuje spojení. Zpět se vracíme objednaným autobusem.

Ubytování, strava: Děti bydlí po dvou v podsadových stanech s podlážkou, nemají tedy věci přímo na zemi.

Jídlo máme 5x denně, snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a někdy i druhá večeře. Děti mají celý den přístup k várnicím s vodou a čajem nebo šťávou (podle počasí). K obědu i k večeři jsou teplá jídla, k obědu navíc i polévka. Ke snídani bývá nejčastěji pečivo s marmeládou nebo pomazánkou, ke svačině ovoce nebo zelenina případně pečivo s něčím.

Družinky: Během tábora jsou děti rozdělené do čtyř družinek, kde jsou namícháni mladší, starší, holky i kluci. Je to proto, aby mezi sebou mohly družinky soutěžit a zároveň se různě staré děti učí mezi sebou spolupracovat. Družinky vedou rádcové, což jsou nejstarší děti, které na tábory jezdí už několik let.

Režim dne, program: Přes den hrajeme plno her na skupinky i jednotlivce, hrajeme sportovní hry (fotbal, ringo, frisbee...), tu a tam jsou ruční práce. Někdy jsou aktivity rozdělené a mladší a starší děti mají odlišný program. Několikrát za tábor je noční hra. Po ní je vždy posunutý budíček, aby se děti pořádně vyspaly. Dvakrát za tábor jdeme na výlet, jednou mimo civilizaci a jednou do civilizace. Po obědě je vždy polední klid. Režim dne vypadá přibližně takto:

7:30 budíček, rozcvička, čištění zubů

8:00 snídaně

9:00 ranní nástup a začátek programu, během dopoledne svačina

12:00 oběd

14:00 – 16:00 odpolední program

16:00 svačina

16:30 – 18:30 odpolední program

18:30 večeře

19:15 večerní nástup, večerní program

21:00 konec her, čištění zubů

21:30 večerka

Služby, hlídky: Všechny děti se podílejí na chodu tábora během služby, tzv. denice, kterou má každá družinka jednou za čtyři dny. Během denice družinka vypomáhá v kuchyni, myje společné nádobí (ešus si po sobě každý myje sám), utírá stoly, jezdí s dvojkolákem pro vodu a dělá dřevo (nebojte se, o řezání a sekání se starají ti starší, jde hlavně o odnášení polínek atp.).

K denici patří i noční hlídka. Hlídá se po dvojicích a na každého vychází hodina. Vždy je v dosahu nějaký vedoucí, kterého může hlídka vzbudit, když se něco děje. Poslední hlídka zatápí v kamnech, proto ji obvykle mívají ti nejstarší ze skupinky.

Co s sebou: K přihlášce je přiložen seznam věcí, některé je ale potřeba zdůraznit. Dětem určitě dejte pláštěnku. Není to to samé jako nepromokavá bunda, navíc v Novohradkách nakonec promokne každá bunda. Nutné jsou i holinky.

Další podstatné věci jsou pevné boty, nejlépe takové, ze kterých dítko nemá puchýře, a určitě baterka.

Naopak zcela jistě nedávejte dětem mobily. Táborový telefon je vždy zapnutý v kuchyni a máme možnost ho nabíjet, proto není problém kdykoliv kontaktovat vedoucí. Rádci telefony mají a na hry mimo tábor je berou s sebou, proto mohou zavolat do tábora, když to bude nutné.

Děti by si s sebou neměly brát žádné cenné věci (iPady, různé konzole atp.), protože ve stanu jim stejně akorát navlhnou a na táboře jsou poněkud zbytečné.

Věci je nejlepší zabalit do kufru, který se bez problémů vejde pod postel ve stanu. Tašky nejsou příliš vhodné, protože se obvykle nevejdou pod postel.

Zavazadla se na tábor odvážejí dřív, proto se nebojte, že by je děti táhly vlakem. Vždy jsou určené dva dny v týdnu před táborem, kdy je možné odnést kufr a spacák do klubovny. Termín bude upřesněn zde na stránkách a rodiče přihlášených dětí ho dostanou v informačním emailu.