TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Aktuality Kuličkiáda: info pro účastníky

Kuličkiáda: info pro účastníky

Email Tisk PDF
Co to je: Kuličkiáda je turnaj v kuličkách, který je otevřen všem dětem z Dědiny a okolí. Vstupné/startovné je dobrovolné a není nutná žádná předchozí registrace, zazávodit si tedy může každý, i děti, které půjdou náhodou kolem.
Kdy: Akce se koná ve středu 1. června od 16:00 do 18:00.
Kde: na hřišti u prvního paneláku směrem od pošty/Delty

Hrát se bude podle zjednodušených pravidel Českého kuličkového svazu, která mohou být lehce upravena podle počtu a věku účastníků. Aktuální pravidla budou na místě k dispozici.
Všichni účastníci obdrží drobnou odměnu!

Těšíme se na všechny hráče!
pohyb-a-sport-hry-naseho-mladi-3
Pravidla:

1. Hrají vždy 2 hráči proti sobě. Kuličky mají barevně odlišeny. Cílem hry je dostat jako první všechny kuličky své barvy do důlku.

2. Nejdřív každý hodí jednu kuličku od čáry hodu k důlku (rozhoz k důlku). Kdo je blíž, rozhodne, kdo začne v první hře.

3. První hází všechny své kuličky (po jedné nebo i více najednou) z čáry hodu k důlku a snaží se jej zasáhnout. Pak udělá to samé jeho soupeř.

4. V další části hry se pokračuje cvrnkáním. Každý cvrnká jen do svých kuliček, hráči se střídají po jednom cvrnku bez ohledu na to, jestli kulička skončila v důlku.

5. Správný cvrnk je definován jako pohyb pouze jednoho prstu, přičemž se smíte dotknout jen své (jedné) kuličky. Ta pak může zasáhnout jakoukoliv jinou, i soupeřovu.

6. Kdo má první všechny své kuličky v důlku, vyhrává hru. Zápas se většinou hraje na 2 - 3 vítězné hry.

7. Čára hodu je vzdálena od středu důlku 7,5 m, důlek má průměr 10 cm.

pozn.: Obrázek jsme si vypůjčili ze stránek www.kulicky.com